Magiczna deska Classic Mix Fort Fish

Dzisiaj mam dla was nietypowy wpis bo test pewnej niezwykłej deski do krojenia. Otrzymałam ją od firmy Fortboard i postanowiłam dla was przetestować i pokazać że zwykła deska może być niezwykła. Deska nazywa się Classic Mix Fort Fish.  A dlaczego ona jest taka nietypowa?


Ponieważ jako jedyna deska ma ruchomą krawędź, która powoduje, że zabezpiecza produkty przed spadaniem na blat w trakcie krojenia, np arbuza, fety, pomidorów, czy kapusty kiszonej. Ta funkcja zdecydowanie ułatwia życie w kuchni.


*zdjęcie z profilu firmy

Deska składa się z elementów:

1. krążek – mniejsza deska kuchenna

2. pierścień – o tej samej grubości co krążek

3. ściana blokująca produkty

4.powierzchnie do krojenia

5. osadzone na sztywno w pierścieniu kołki ze stali nierdzewnej poruszają się po szynach, po obwodzie krążka.


Jak zapewniają producenci "Deska do krojenia CLASSIC MIX FORT FISH ułatwi działania nie tylko w domowej kuchni lecz również przy grillowaniu, na piknikach, w restauracji, pizzerii, barach i wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba przygotowania warzyw, owoców, pieczywa, mięsa, ryb. Deskę do krojenia można wykorzystać też do serwowania serów jak i jako pojemnik do żywności.

Nowe rozwiązanie z ruchomym pierścieniem i dwiema powierzchniami do krojenia:
– łatwe jest krojenie większej ilości produktów dzięki ścianie blokującej, przenoszenie pokrojonych produktów na desce, zsypywanie produktów z deski. Stabilność pierścienia i sztywność konstrukcji deski umożliwia swobodne oparcie dłoni podczas pracy na desce.
Rozwiązanie to umożliwia łatwe oddzielanie soków od pokrojonych produktów dzięki szczelinie pomiędzy pierścieniem a krążkiem. Poprzez odłączenie pierścienia uzyskujemy mniejszą deskę kuchenną.W Ustawieniu Classic rozwiązanie to wykazuje oszczędność miejsca podczas przechowywania. Zmiana położenia pierścienia odbywa się szybko i w prosty sposób. Deska jest prosta w demontażu i montażu, łatwa do mycia i w utrzymaniu w czystości.Wybrania na spodzie krążka posłużą jako uchwyty do zawieszenia całej deski."


Deska ma możliwości 4 ustawień w zależności od produktu, który chcemy pokroić:
- Ustawienie CLASSIC, czyli płaska deska znana od pokoleń do między innymi tradycyjnego krojenia,
- Ustawienie MIX , czyli deska szufelka, która między innymi przytrzyma kromkę podczas rozsmarowywania,
- Ustawienie FORT, czyli deska z koroną, która między innymi powstrzyma pokrojone produkty przed zsunięciem się z deski,
- Ustawienie FISH, czyli deska nożyce, dzięki której między innymi przytrzymamy rybę z dwóch stron przy skrobaniu i filetowaniu.

Myślałam że to tylko puste słowa ale faktycznie deska spełnia te 4 funkcje.
To naprawdę fajny gadżet. Solidnie  wykonana, z ładnego drewna - bambusu, idealnie się prezentuje na kuchennym blacie, jak również można na niej podawać sery, ciasta, czy inne smakołyki i wszytko będzie ładne i estetyczne. Deska jest produkowana w kilku wymiarach więc możecie sobie ją dopasować pod siebie. Deski mają średnicę 30 cm (11,81''), 45 cm (17,72'') i 60 cm (23,62'').

Może tez fajnym pomysłem na prezent dla każdej pani domu, czy np do gastronomii. I co zainteresowani? Jeśli tak to zapraszam do zakupów.
Deskę można kupić poprzez portal allegro lub skontaktować się z firmą na FB albo bezpośrednio na ich stronie http://fortboard.eu/pl/. Polecam bo myślę że warto, takich rzeczy w kuchni nigdy dość.


W zestawie otrzymuje się instrukcje obsługi deski oraz stojak, na którym można tę deskę trzymać na blacie. 

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. żaden kłopot. jeśli jest wcześniej zakonserwowana olejem to tylko wkładasz pod wodę i myjesz jak każdą deskę.

      Usuń

Copyright © 2016 Bernika - mój kulinarny pamiętnik , Blogger